• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
TOEFL Practice
Sorun Öğrenin
Uzman Öğretmenimiz Sayın Fuat Turgut İngilizce ile ilgili örnek sorularınızı online olarak çözüyor, sizlere, pratik ipuçları veriyor. Bu hizmetten yararlanmak için, sitemize üye olup örnek sorunuzu site yöneticisine iletmeniz yeterlidir. (Soru word, pdf veya resim formatında olabilir)
Facebook Grubumuz
Kursumuzu ve etkinliklerimizi
sitemizden olduğu gibi Facebook grubumuzdan da takip edebilirsiniz.
English Anchor, Facebook'ta da yanınızda.
Örnek Soru Tipleri
Gramer örnekleri
Soru Çözümleri
Pratik Bilgiler
ve daha fazlası
Takvim

YDS Kurslarımız

ACELE EDİN! 

YDS ' ye (KPDS VE ÜDS'YE) YÖNELİK YENİ DÖNEM KURSLARIMIZ  BAŞLIYOR.

CAZİP ÖDEME KOŞULLARINDAN FAYDALANIN

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

info@englishanchor
adresine iletişim bilgilerinizi yazarak randevu isteyiniz.

YDS (KPDS ve ÜDS) Programlarımızın Tamamı Konusunda Uzman Yazar Öğretmenler Tarafından Verilmektedir. 

Test Tekniğine Dayalı, Startejiler ve İpuçları verilerek hem zaman sorunu yaşamamanız hem de genel ingilizce bilgilerinizden farklı olarak detaylandırmalar yapılmaktadır.

YDS ' ye (KPDS ve ÜDS'ye) Yönelik Çok Sayıda Özgün ve çıkmış sorulardan oluşan kaynaklarımızla soru çözüm teknikleri öğretilerek tek bir kelime bilmediğiniz için tüm soruyu cevaplayamama derdinden kurtulursunuz.

YDS GELDİ. İLK SINAV 7 NİSAN 2013'de. ŞİMDİ NE OLACAK?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki çok uzun zamandır,özellikle 2008'den sonra, şimdiki adıyla YDS kurslarımıza katılan öğrencilere tüm ders konularını ve çözüm tekniklerini Analitik Kavrama Tekniği ile vermekteyiz. Dolayısıyla Yabancı Dil Ölçme Sınavları ne kadar değişirse değişsin öğrencilerimiz bir sistem sorunu yaşamamaktadırlar. Çünkü öğrenmiş oldukları tüm konuları ve çözüm tekniklerini sınavlarda rahatlıkla uygulayabilmişler ve tüm sınav formatlarına adapte olabilmişlerdir.

KPDS,ÜDS kurslarında İngilizce öğrenilmez sadece Sınav geçilir mantığı English Anchor için hiç bir dönemde geçerli olmamıştır. Şimdiye kadar olduğu gibi YDS adı ile uygulanacak olan sınavın formatı ne olursa olsun öğrencilerimiz kurslarımızda PROFICIENCY bir sınava hazırlandıklarından hem İngilizce öğrenirler hem de gerek ULUSAL SINAVLARDA gerekse ULUSLARARASI SINAVLARDA BAŞARILI OLURLAR.

Şimdi başarılı olmanın sırrını verelim;

Ezbere dayalı konu öğrenimi yerine tümden gelim metoduyla konular öğrenilmelidir.
Sadece uyarlama ile hazırlanmış sorularda doğruluğu söz konusu olan sözde ipucu ya da teknikler değil soru türü ne olursa olsun kişinin kendisinin kavrayabildiği ve yorumlayabileceği soru çözüm teknikleri öğrenilmelidir.
Kelime bilgisi sıradan sözlük mantığı ile değil "context" içinde ve "collocation"'larla birlikte sorular ve paragraflar üzerinden öğrenilmelidir.
Akademik Kelime Listesinde bulunan kelimeler çok fazlaca kullanılarak ve soru çözülerek öğrenilmelidir.
"Structure" bilgisi çok önemlidir. Bu sadece İngilizce zamanları öğrenmek demek değildir. Cümle yapılarını iyi öğrenmemiz gerekmektedir.
Özellikle Akademik konularla ilgili ders anlatımı niteliğindeki paragraflar üzerinden paragraf çalışmaları yapılmalıdır.
YDS gibi sınavlara hazırlanmak için mutlaka "Intermediate" (Orta seviyede) "Skill Based" (Beceri Odaklı) bir Genel İngilizce seviyesi tamamlanmış olmalıdır.
Kesinlikle sınav grubu Uzman Öğretmenler Eşliğinde ya da yardımıyla hazırlanmış bir öğrenim süreci planlanmalıdır.
Dinleme çalışmalarına çok önem verilmelidir. İyi bir kulak hafızası her türlü İngilizce Sınavında mutlak yardımcınız olacaktır.
Okuduğumuz akademik paragraflardaki konular doğrultusunda mutlaka bunlara benzer yazma çalışmaları yapılmalıdır.
Şu an için YDS ' nin soru tipleri,adeti ve puanlama ağırlıkları henüz netlik kazanmış değil. Ancak, YDS hazırlığı yapacak kişilerin mutlaka alışılmış KPDS,ÜDS mantığından mutlaka uzaklaşmaları gerekmektedir. Yani İngilizce çalışmalarını daha öğrenme odaklı bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekir. Kesinlikle ezberleme yönteminden ve özellikle çeviri yapmaya çalışma alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekir.

YDS soruları KPDS,ÜDS sorularına göre daha analitik düşünmeyi gerektirecek soru türlerinden oluşacaktır. Bu soruları Türkçe'ye çevirerek ya da zaman uyumuna sığınarak cevaplandırabilmeniz eskisi kadar kolay olmayacaktır. Tam da bu nedenle YDS soru çözme tekniklerinin mutlaka Akademik İngilizce Sınavlarındaki soru türlerini çözümleme teknikleri kapsamında yapılması gerekmektedir. Öncelikle İngilizce cümle yapılarının çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Cümle yapıları YDS gibi sınavlarda özellikle paragraf soru türlerinde zorluk yaşamamak için çok önemlidir. Gene en önemli unsurlardan bir tanesi de kelime bilgisidir. Her sınavın doğal olarak kendisine özgü bir kelime dağarcığı yıllar içerisinde oluşur. Ancak YDS henüz yeni bir sınav olduğundan buradaki kelimelerin ağırlığının ne olacağı çok net değildir. Bu nedenle YDS ' nin tamamen bir Akademik Dil Seviyesi Ölçme Sınavı olduğunu düşünmeliyiz ve kelime dağarcığı olarak mutlaka Academic Word List ' i temel almalıyız AKADEMİK KELİME LİSTESİ .Bu kelimeler her türlü PROFICIENCY sınav için geçerli kelimelerdir. Yani hem YDS hem de TOEFL,IELTS,FCE gibi İngilizce sınavlarda da bu kelime listesi temel alınmalıdır. Ayrıca YDS'de soru sorulma biçimlerinin KPDS ve ÜDS'ye göre değişiklik gösterebileceğini de düşünmeliyiz. Bu nedenle YDS hazırlığımızı gerçekleştirirken Use of English bölümü ve paragraf soruları açısından mutlaka FCE sınav formatında hazırlanmış soru tiplerini de dikkate almalıyız. Paragraf soruları için yarıca TOEFL paragraf soru biçimlerinin de bize referans olması gerekir. Özellikle paragraflarda bulunan bilgilerin birbirine geçişini sağlayacak cümle uygulamalarına ve paragraf içinde kullanılmış olan kelimelerin referans sorularına dikkat etmeliyiz.

Özetleyecel olursak şunu söylemeliyim YDS soru biçimlerine hazırlanmak için geçmiş KPD,ÜDS soru türlerinden tabi ki faydalanabiliriz ancak bunu yaparken ,TOEFL,IELTS gibi uluslararası İngilizce sınav formatlarını da dikkate alarak, çalışma tarzı olarak ezbere dayalı değil analitik kavramaya dayalı bir çalışma benimsemeliyiz. 

Saygılarımla

Fuat TURGUT

Dil Bilimci Yazar İngilizce Öğretmeni

www.englishanchor.com 

KPDS ( Kamu Personeli Yabancı Dil Tespit Sınavı)

Yabancı Dil tazminatından yararlanmak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgi seviyesini belirlemek amacı ile ÖSYM tarafından yapılmakta olan bir sınavdır.

 

Ayrıca lisans programı mezunları ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler de bu sınava katılabilirler.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
90-100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80-89 arasındaki puanlar (B)seviyesi,
70-79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60-69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50-59 arasındaki puanlar (E) seviyesi,
olarak değerlendirilir.

KPDS (YDS) KURSLARI

English Anchor'da KPDS (YDS) seviye sınavına giren öğrenci almış olduğu puana göre belirlenen sınıflara yerleştirilir. Bu kurslara katılacak öğrencinin İngilizce bilgisinin Intermediate olması gerekir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler Genel İngilizce derslerine katılarak bilgi eksiklerini tamamlar daha sonra KPDS (YDS) programına kayıt olurlar.

KPDS (YDS) Hazırlık Programı :
1.Akademik Gramer
2.İleri seviyede kelime bilgisi
3.İleri seviyede okuduğunu anlama
4.Sınav tekniği
5.Deneme sınavları

KAYNAKLARIMIZ

Öğrencilerimize Gramer de destek olabilecek English Anchor'un kendi yayını olan Proficiency kitabı verilmektedir. Uzman kadromuzca hazırlanan yoğunlaştırılmış kelime testleri ve deneme sınavları öğrencilerimize kurs süresince verilmektedir.

Eğitim Kadromuz

KPDS (YDS) eğitim kadromuz, KPDS (YDS) konusunda uzman Akademisyen alt yapısı olan öğretmenlerden oluşmaktadır.

ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı)

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 24. ve 65. maddeleri gereğince hazırlanarak 1 Eylül 2000 tarih ve 24157 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Doçentlik Sınav Yönetmeliği" uyarınca doçent adaylarının gireceği merkezi bir sınavdır. Bu sınava doktora/sanatta yeterlik adayları da girerler. Ayrıca, ÜDS sonuçları, yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden, lisans programı mezunları ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler de bu sınava girebilirler.

ÜDS sınavını başarmak istiyorsanız, bunu ancak belli bir sistematik izleyerek yapabilirsiniz.

1. Yapı (Structure) Soruları
İngilizce’nin gramer yapısını, ÜDS sınavında 50 ya da 65 puan barajını aşabilecek düzeyde öğrenmek kolay bir iş değil. Bu düzey, temel İngilizce bilgisi yetersiz bir aday için 2-3 aylık bir çalışmayla varılabilecek bir hedef olmaktan çok uzaktır. Ancak asıl sorun, bu zahmetli çalışmayı, ihtiyaç duyduğu puana göre sabırla gerçekleştirmiş bir adayın, öğrendiği yapılarla ilgili incelikleri (tuzakları!) soru içinde fark edemeyip yok yere puan ve zaman yitirmesidir.

2. Okuma - Anlama Soruları
Başta metin inceleme olmak üzere, okuma-anlama (paragraf tamamlama, karşılıklı konuşma vs.) soruları adayların korkulu rüyasıdır. Bu bölümde soru sayısı çok fazla ve buradaki açığı başka bir bölümle kapatabilmek hemen hemen imkansız.
Bu tür sorularda karşımıza çıkan bütün yabancı kelimeleri bilmek ve konu çeşitliliği nedeniyle bütün metinleri anlayabilmek mümkün değil. Üstelik, bir metni baştan sona anlamış olmak da soruların doğru cevaplanmasını garanti etmiyor. Birçoğumuz, bu sorunu aşmak için her geçen gün daha fazla kelime ezberlemek gerektiğini düşünürken, uyguladığımız çözüm tekniğinin hatalı olabileceğini pek azımız fark ediyor. Çoktan seçmeli birçok soru türünde olduğu gibi, okuma-anlama sorularında da marifet doğru cevabı bulmaktır.

3. Sözcük Soruları
Dünyanın en sıkıcı işini belirlemek için bir anket yapılsa, kelime ezberlemek listenin en üst sıralarında (belki de en üst sırasında) yer alırdı. Bir gramer ya da okuma-anlama sorusunu doğru cevaplayabilmek için önemli bir beceriye sahip olmanız gerekir: belli bir bilim dalına ait özel terminoloji arasından ihtiyaç duyduğunuz kelimeleri seçebilmek. Bu seçimi yapamadığınız takdirde, yüzlerce kelimenin arasında boğulur kalırsınız.

4. Sınav Stratejisi
ÜDS’de sorulan 80 sorunun 20-25 kadarı, sınava giren bütün adaylar içinde 80-100 puan aralığında yer alacak olanları belirler. Bu sorular, 50-65 arası puanları hedefleyen adayların cevaplayabileceği türden değildir. Ancak, aday bunu çoğunlukla fark edemediği için o sorularla adeta ölesiye boğuşur.

Adayları bekleyen tehlikelerden bir diğeri de çoktan seçmeli sınav tekniğini bilmemektir. Bilgi düzeyiniz ne denli yüksek olursa olsun, bunu teknik beceri ile birleştirip belli bir süre zarfında kullanılabilir hale getiremiyorsanız, hakkettiğinize inandığınız sınav notuna asla ulaşamazsınız. İşte bu engeli aşabilmek için hangi soruyu, hangi teknikle çözmeniz gerektiğini öğrenmeli ve mantığınıza aykırı gelse bile bu tekniği sınavda uygulamalısınız.

Ankara İngilizce Kursları (English Anchor)
 
En iyi Genel İngilizce Kurs İçerikleri, KPDS-ÜDS'de (YDS'de) Analitik Kavrama Tekniği, Konuşma İngilizcesi Kurslarında Refleks Kazandırma Metodu, Çocuk İngilizcesinde Kalıcı Bellek Uygulamaları, İngilizce Hazırlık Destek-Atlama Kurslarında Öğren-Uygula Tekniği gibi
Akademik Çözümlemeler
Sadece
English Anchor Language School'da.  
 
 
 
 
 
 İngilizce Kursu Ankara,KPDS,YDS Kursları,Ankara ÜDS Kursu,Ankara Hazırlık Atlama Kursları,TOEFL Kursu,IELTS Kursları Ankara,TOEIC Kursu,En iyi İngilizce Kursu Ankara,Ankaradaki İngilizce Kursları,KPDS Teknikleri,KPDS Soruları,KPDS Kelimeleri,İngilizce Kurs Ücretleri,Fiyatları,Dil Kursları Ankara

 

 

 

 

İngilizce Hazırlık Destek

 writing,essay

Writing için gerekli her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

Free English ZONE
 İngilizce Ders,İngilizce Kurs
İngilizce Serbest Ders Çalışma Bölgesi.
İngilizce Gramer,Okuma,
Dinleme,Konuşma,
Yazma Çalışmaları
YDS Kurslarımız
Çocuk İngilizcesi
Küçüklerimizi de unutmadık. Çocuklarımızın yaz döneminde eğlenerek ve neşeli bir şekilde İNGİLİZCE öğrenmesini sağlayabiliriz. English Anchor'un, çocuk ingilizcesi konusunda uzman eğitmen kadrosu ile yaz dönemindeki kurslarımız açılmış bulunuyor. Ayrıntılar için lütfen bize ulaşınız
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret846909
İngilizce Bilmek ya da Bilmemek Live Video Project