• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
TOEFL Practice
Sorun Öğrenin
Uzman Öğretmenimiz Sayın Fuat Turgut İngilizce ile ilgili örnek sorularınızı online olarak çözüyor, sizlere, pratik ipuçları veriyor. Bu hizmetten yararlanmak için, sitemize üye olup örnek sorunuzu site yöneticisine iletmeniz yeterlidir. (Soru word, pdf veya resim formatında olabilir)
Facebook Grubumuz
Kursumuzu ve etkinliklerimizi
sitemizden olduğu gibi Facebook grubumuzdan da takip edebilirsiniz.
English Anchor, Facebook'ta da yanınızda.
Örnek Soru Tipleri
Gramer örnekleri
Soru Çözümleri
Pratik Bilgiler
ve daha fazlası
Takvim

HAZIRLIK DESTEK PROGRAMI

HAZIRLIK ATLAMA KURSU

FUAT TURGUT Yönetiminde 

ÜNİVERSİTENİZE ÖZEL HAZIRLIK DESTEK PROGRAMIMIZ BAŞLIYOR!...

TÜM ÜNİVERSİTELERE UYGUN PROGRAMLARIMIZA ÇOK ÖZEL FİYATLARLA KAYIT İÇİN 0531 787 12 66 NOLU TELEFONDAN AYRINTILI BİLGİ ALINIZ.

HAZIRLIK DESTEK KURSLARIMIZ OKUDUĞUNUZ ÜNİVERSİTENİN HAZIRLIK PROGRAMINA UYGUN OLARAK OLUŞTURULMUŞTUR.

FUAT TURGUT YÖNETİMİNDE ALACAĞINIZ DERSLER SONUCUNDA BAŞARINIZI ŞANSA BIRAKMAYACAKSINIZ.

GRUPLARA ÖZEL SINIFLAR AÇILABİLECEK,DERS GÜN ve SAATLERİ BÖYLELİKLE TAMAMEN KURSİYERİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA BELİRLENEBİLECEKTİR. GRUP DERSLERİNİN AÇILABİLMESİ İÇİN 5 ÖĞRENCİ YETERLİDİR.INTERMEDIATE, UPPER-INTERMEDIATE ve PRE-FACULTY KURLARINA YÖNELİK

COPE DESTEK KURSLARINA KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

Daha Ayrıntılı Bilgi için 0531 787 12 66 Nolu Telefondan Öğrenci temsilcimizle Görüşünüz. Ankara Hazırlık Destek Programlarımız


 İNGİLİZCE SINAVLARINA HAZIRLIKTA 
25 YILLIK TECRÜBE

 Hazırlık Atlama Kursları,İngilizce Kursları,İngilizce Özel Ders • Kişiye Özel Kurs Programı Alacaksınız.
 • Tüm Üniversitelerin Hazırlık Atlama Sınavlarına Yönelik Hazırlanma Şansınız Bulunmaktadır.
 • Hazırlık Atlama Sınav Soru Örnekleriyle Soru Odaklı Çalışacaksınız.
 • Hazırlık Atlama Sınavlarının Teknik ve Taktiklerini Öğreneceksiniz.
 • Özgün Soru Örnekleriyle Çok Sayıda Soru Çözerek Sınav Pratiği Kazanacaksınız.
 • Dil Bilimci Yazar Öğretmenler Eşliğinde Konu Anlatımlarıyla Eksik Konularınızı Tamamlayacak, Bilmediklerinizi Öğreneceksiniz.
 • Ücretsiz Seviye Tespiti Yapılarak Kurs Programınız Size Özel Oluşturulacak.
 • Bildiğiniz Konular İçin Fazladan Zaman Harcamayacaksınız.
 • Ders Saatleri Dışında da Takip Edileceksiniz ve Öğrenme Süreciniz Online Olarak da Devam Edecek.
 • Onlarca Kşinin İçinde Kaybolmayacaksınız.
 • Birebir Hazırlanma İmkanı Bulacaksınız.
 • İsterseniz En fazla 4 kişi ile Sınava Hazırlanacaksınız.

Randevu ve iletişim için sitemizin iletişim bölümünden bilgilerinizi gönderiniz biz size dönelim.
İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ
info@englishanchor.com 
adresine de iletişim bilgilerinizi göndererek randevu talebinde bulunabilirsiniz.

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ Bilkent COPE ve Hazırlık Destek Bizim İşimiz !Bilkent üniversitesinde temel olarak beş kur mevcuttur;Bunlar sırasıyla, Elemantary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Pre-Faculty şeklinde zorluk seviyesi basitten zora göre kuramlandırılmıştır.2 yıllık bir bölüm okuyacak öğrencilerin COPE sınavına girebilmek için Upper-Intermediate, 4 yıllık bir bölüm okuyacak öğrencilerin Pre-Faculty kurunu başarıyla tamamlamış olmaları gerekmektedir. Aksi taktirde kurlar arası geçiş mümkün değildir. Başarısız olunan kur tekrar edilecektir. (Öğrenciler bir üst kura geçebilmek ve COPE sınavına girebilmek için en az 60 ve üstü not toplamalıdır.)English Anchor'da Başarı Şans Eseri Değildir...

Elemantary;Başlangıç düzeyi olmakla birlikte alt yapısı zayıf olan öğrencilerden oluşur. Bu kurdan sonra gelecek olan kurların (okuma, yazma, dinleme ve dil bilgisi) olarak temelini oluşturmaktadır. Öğrencilere hem okulun sistemiyle hem de okulla tanıştıkları ilk süre olduğu için genelde hafif gelen bir kurdur ama başarısızlık sebebi olmaya da aynı ölçüde müsaittir. Çünkü altyapının çok iyi olması gerekmektedir. Elemantary kurunda zayıf olan bir öğrencinin diğer kurlarda çok daha fazla zorlanacağını unutmayınız.Öğrencilerin Başlangıç Düzeyi bitirmek için iki koşulu yerine getirmeleri gerekmektedir:

a. Dönem İçi Koşullarını sağlamak;Sadece dönem içi koşullarını sağlayan öğrenciler düzey bitirme sınavına girebilir. Dönem içi koşulları aşağıda verilmiştir.·  Derslerin en az %90'ına devam etmek; ·  Verilen Ödev Portföyünü/bölümünü/birimini istenilen şekilde tamamlayarak zamanında teslim etmek; ·  Dönem İçi Ortalama'da en az %60 (60/100) başarı elde etmiş olmak (Dönem içi ortalama notları: 95 puan (ara sınav) + 5 puan (Öğretim Görevlisi Kanaati) = 100 puan). Başlangıç düzeyi Dönem İçi Koşullarını sağlayamayan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

b. Başlangıç Düzeyi Bitirme Sınavında (ECA) en az %60 (60/100) oranında başarılı olmak:Başlangıç Düzeyi Dönem İçi Koşullarını sağlayan öğrencilerin Orta Öncesi Düzeye geçebilmeleri için Başlangıç Düzeyi Bitirme Sınavında en az %60 (60/100) oranında başarı göstermeleri gerekmektedir.Başlangıç Düzeyi Bitirme Sınavında %59 ve daha altında kalan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

Pre-Intermediate;Başlangıç üstü seviyesinde olan öğrencilerin katıldığı çalışmalardır. Başlangıç kurunun devamı olup, İngilizce becerilerinin daha detaylı olarak ele alındığı kurdur. Genelde temel ingilizce derslerine konsantre olunur ve bu kavramlar üzerinden gidilir. Orta düzeye hazırlık olmakla birlikte Grammar ve Vocabulary dersleri ağırlıklıdır. Zorluk derecesi elemantary kuruna göre daha yüksektir. Fakat elemantary kurundan başarılı olamamış bir öğrenci pre-intermediate kuruna geçemeden elemantary kurunu bir daha okur. Kurlar arasında geçiş yapabilmek için kesinlikle mevcut kurda başarılı olunması gerekir.Öğrencilerin Orta Öncesi Düzeyi bitirmek için iki koşulu yerine getirmeleri gerekmektedir:

a. Dönem İçi Koşullarını sağlamak;Sadece dönem içi koşullarını sağlayan öğrenciler düzey bitirme sınavına girebilir. Dönem içi koşulları aşağıda verilmiştir.·  Derslerin en az %90'ına devam etmek; ·  Verilen Ödev Portföyünü/bölümünü/birimini istenilen şekilde tamamlayarak zamanında teslim etmek; ·  Dönem İçi Ortalamada en az %60 (60/100) başarı elde etmiş olmak (Dönem içi ortalama notları: 95 puan (ara sınav) + 5 puan (Öğretim Görevlisi Kanaati) = 100 puan). Orta Öncesi Düzeyi Dönem İçi Koşullarını sağlayamayan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

b. Orta Öncesi Düzeyi Bitirme Sınavı'nda (ECA) en az %60 (60/100) oranında başarılı olmak:Orta Öncesi Düzeyi Dönem İçi Koşullarını sağlayan öğrencilerin Orta Düzeye geçebilmeleri için Orta Öncesi Düzeyi Bitirme Sınavında en az %60 (60/100) oranında başarı göstermeleri gerekmektedir.Orta Öncesi Düzeyi Bitirme Sınavı'nda %59 ve daha altında kalan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

Intermediate;Orta düzey seviyesindeki öğrencilerden oluşur. Öğrenciler önceki kura nazaran daha rahattır ve reading, writing, listening, grammar bölümlerini daha iyi bir şekilde yaparlar. Ağırlıklı olarak bir önceki kurda verilen bilgilerin Writing ve Listening becerileriyle ilgili en fazla ve kapsamlı bilginin verildiği ve zorluk derecesi pre-ıntermediate kuruna göre daha ağır olan bir kurdur. Pre-intermediate kurunda başarılı olamamış öğrenciler aynı kuru bir kez daha okuyup Intermediate kuruna kesinlikle geçemezler.Öğrencilerin Orta Düzeyi bitirmek için iki koşulu yerine getirmeleri gerekmektedir:

a. Dönem İçi Koşullarını sağlamak;Sadece dönem içi koşullarını sağlayan öğrenciler düzey bitirme sınavına girebilir. Dönem içi koşulları aşağıda verilmiştir.·  Derslerin en az %90'ına devam etmek; ·  Verilen Ödev Portföyünü/bölümünü/birimini istenilen şekilde tamamlayarak zamanında teslim etmek; ·  Dönem İçi Ortalamada en az %60 (60/100) başarı elde etmiş olmak (Dönem içi ortalama notları: 95 puan (ara sınav) + 5 puan (Öğretim Görevlisi Kanaati) = 100 puan). Orta Düzey Dönem İçi Koşullarını sağlayamayan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

b. Orta Düzey Bitirme Sınavı'nda (ECA) en az %60 (60/100) oranında başarılı olmak:Orta Düzey Dönem İçi Koşullarını sağlayan öğrencilerin Üst Orta Düzeye geçebilmeleri için Orta Düzeyi Bitirme Sınavında en az %60 (60/100) oranında başarı göstermeleri gerekmektedir.Orta Düzeyi Bitirme Sınavında %59 ve daha altında kalan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

Upper Intermediate;Bir üst grup olmakla birlikte uzmanlaşmış öğrencilerden oluşur. Yoğunluklu olarak grammar ve vocabularynin daha kapsamlı olduğu bir kurdur. Kurun seviyesi ileri düzey olmakla beraber öğrencinin bölümüne uygun konuların yoğun işlendiği kurdur. Okuma, yazma ve dinleme becerilerinin önem kazandığı ve COPE sınavına yönelik çalışmalara ağırlık verildiği bir kurdur. 2 yıllık bölümde okumaya hak kazanan öğrenciler bu kur sonunda topladıkları 50 ve üstü notla COPE sınavına girmeye hak kazanırlar. Eğer 4 yıllık okuyorlarsa bunun bir üst seviyesi olan Pre-Faculty kuru için hazırlanırlar.

a. Dönem İçi Koşullarını sağlamak;Sadece dönem içi koşullarını sağlayan öğrenciler düzey bitirme sınavına girebilir. Dönem içi koşulları aşağıda verilmiştir.·  Derslerin en az %90'ına devam etmek; ·  Verilen Ödev Portföyünü/bölümünü/birimini istenilen şekilde tamamlayarak zamanında teslim etmek; ·  Dönem İçi Ortalamada en az %60 (60/100) başarı elde etmiş olmak (Dönem içi ortalama notları: 95 puan (ara sınav) + 5 puan (Öğretim Görevlisi Kanaati) = 100 puan). Orta Düzey Dönem İçi Koşullarını sağlayamayan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

b. Orta Düzey Bitirme Sınavında (ECA) en az %60 (60/100) oranında başarılı olmak:Orta Düzey Dönem İçi Koşullarını sağlayan öğrencilerin Üst Orta Düzeye geçebilmeleri için Orta Düzeyi Bitirme Sınavında en az %60 (60/100) oranında başarı göstermeleri gerekmektedir.Orta Düzeyi Bitirme Sınavında %59 ve daha altında kalan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

Pre-Faculty;Cope sınavından hemen önce okunacak olan kur olmakla birlikte zorluk derecesi de aynı oranda fazladır. Öğrencilerin en yoğun çalışmaları gereken kurdur. Yoğun olarak COPE sınavında sorulacak soru tiplerine ve sınav formatına göre yapılan çalışmaların bütünü bu kur içerisinde olur. COPE sınavındaki 4 bölüme hazırlık için Writing, Listening, Reading ve Use of English çalışmalarının yoğun yapıldığı, bölüm öncesi son düzeydir.

a. Dönem İçi Koşullarını sağlamak;Sadece dönem içi koşullarını sağlayan öğrenciler düzey bitirme sınavına girebilir. Dönem içi koşulları aşağıda verilmiştir.·  Derslerin en az %90'ına devam etmek; ·  Verilen Ödev Portföyünü/bölümünü/birimini istenilen şekilde tamamlayarak zamanında teslim etmek; ·  dönem İçi Ortalamada en az %60 (60/100) başarı elde etmiş olmak (Dönem içi ortalama notları: 95 puan (ara sınav) + 5 puan (Öğretim Görevlisi Kanaati) = 100 puan). Orta Düzey Dönem İçi Koşullarını sağlayamayan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.

b. Orta Düzey Bitirme Sınavında (ECA) en az %60 (60/100) oranında başarılı olmak:Orta Düzey Dönem İçi Koşullarını sağlayan öğrencilerin Üst Orta Düzeye geçebilmeleri için Orta Düzeyi Bitirme Sınavında en az %60 (60/100) oranında başarı göstermeleri gerekmektedir.Orta Düzeyi Bitirme Sınavı'nda %59 ve daha altında kalan öğrenciler bu düzeyi tekrar ederler.Ku

r su

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARIBaşkent Üniversitesi Hazırlık Atlama, Hazırlık Destek ve Proficiency Bizim İşimiz !

Başkent Üniversitesi'nde bölümlerinize başlamadan önce hazırlıktaki seviyenizi belirlemek adına bir seviye tespit sınavına tabi tutulan siz öğrencilerin hazırlık sınıfındaki seviyeleri bu sınavla belirlenmektedir. Üniversiteniz bünyesinde C ve B kuru olmak üzere sırasıyla iki kur bulunmaktadır. ELT okuyacak öğrenciler ise A kuru okuyacaklardır.

C kuruAltyapısı olmayan öğrencileri en basit seviyeden kabul eder, temel öğretim tekniklerine odaklanarak genel yapılar üzerine yoğunlaşır. Öğrencilerin hem okulun sistemiyle hem de okulla tanıştıkları ilk süre oldukları için genelde hafif gelen kurdur ama başarısızlık sebebi de olmaya müsaittir çünkü altyapının çok iyi olması gerekmektedir. C kurunda zayıf olan birinin diğer kurlarda zorlanacağını unutmayınız.

B kuruBildiklerini kullanabilecek aşamaya gelmiş öğrencilerin orta seviyede biraz daha pratiğe yöneldiği bir kurdur. Seviye tespitte altyapısı biraz daha güçlü olan öğrencilerin ayrıldığı ve konu olarak C kuruna nazaran daha önde başlanan, öğrencilerinin daha iyi olduğu bir kurdur. Ama gene de sınırla C kuru yerine B kuruna geçmiş olabilecek öğrencilerin dikkatli olması gereklidir.

A kuruOrta seviye üstü olarak bütün bilgilerinin ve kuramlarının kullanılmasının gerektiği, C ve B kurlarının genel hatlarının daha uzmanlaşmış şekilde tekrarı ve ana sınav olan PROFICIENCY'ye yapılan ön hazırlığın işlendiği bir tema üzerinde yoğunlaşılır. Zorluk derecesi C kuru ve B kuruna göre daha ağırdır.

PROFICIENCYBaşkent Üniversitesi hazırlık öğrencilerinin ana sınavıdır. Hazırlığı atlayıp atlayamayacakları bu sınava bağlıdır. Dönem içi genel ortalaması 60 olan öğrenciler Başkent Üniversitesi Proficiency sınavına girmeye hak kazanabilir. Hazırlığı atlayabilmek için öngörülen en alt limit proficiency sınavında 100 üzerinden 60 puan almaktır.Dönem içi ortalaması 60 olmayan öğrenciler Profıciency sınavına giremezler. Yaz okuluna gitmeye veya yaz okulunu tercih etmezlerse Eylül ayı Proficiency sınavına girmeye hak kazanırlar. Bu iki sınavdan da başarısız olunursa hazırlık birimini bir sene daha okumak zorunda kalırlar.Proficiency Sınavı 100 soruluk bir testten oluşmaktadır. Bu sınavda 100 sorunun ilk 40 sorusu Grammar kısmından gelmektedir, ikinci 40 soru reading kısmından gelmektedir ve son 20 soru vocabulary kısmından gelmektedir ve tamamı testtir. Proficiency sınavında listening ve writing yoktur.*İngilizce Bölüm Öğrencileri için writing bölümü bulunmaktadır ve sözlü sınav uygulanmaktadır.

ATILIM ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARIAtılım Üniversitesi Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve PRO hazırlık Bizim İşimiz !Atılım üniversitesinin eğitim ve öğretim sezonunda C, B, A ve Pro sınıfı olmak üzere basit seviyeden yüksek seviyeye doğru dört ayrı kur bulunmaktadır. Öğrencilerin hazırlık atlama sınavına girmeye hak kazanabilmeleri için kesinlikle A kurunu bitirmiş olmaları gerekmektedir. Bütün bu kurlar için ayrı ayrı yöntemler uygulanmaktadır ve her kurun kendine göre öğrenim ve uygulama teknikleri açısından çok ciddi farklılıkları vardır.

C kuruAltyapısı olmayan öğrencileri en basit seviyeden kabul eder, temel öğretim tekniklerine odaklanarak genel yapılar üzerine yoğunlaşır. Öğrencilerin hem okulun sistemiyle hem de okulla tanıştıkları ilk süre olduğu için genelde hafif gelen bir kurdur ama başarısızlık sebebi olmaya da aynı ölçüde müsaittir. Çünkü altyapının çok iyi olması gerekmektedir. C kurunda zayıf olan birinin diğer kurlarda çok daha fazla zorlanacağını unutmayınız.

B kuruBildiklerini kullanabilecek aşamaya gelmiş öğrencilerin orta seviyede biraz daha pratiğe yöneldiği bir kurdur. Yavaş yavaş writing ve listening başlıklarında da aktif olunmaya başlanmıştır. Zorluk derecesi C kuruna göre daha fazladır. Fakat C kurundan başarılı olamamış bir öğrenci B kuruna geçemeden C kurunu bir daha okumak zorunda kalır. Kurlar arasında geçiş yapabilmek için kesinlikle mevcut kurda başarılı olunması gerekir.

A kuruOrta seviye üstü olarak bütün bilgilerin ve kuramlarının kullanılmasının gerektiği, C ve B kurlarının genel hatlarının daha uzmanlaşmış şekilde tekrarı ve ana sınavın ön kuru olan PRO kuruna yapılan ön hazırlığın işlendiği bir tema üzerine yoğunlaşılır. Zorluk derecesi B kuruna göre daha ağır olmakla birlikte B kurunda başarılı olamamış olanlar aynı kuru bir kez daha okumak zorundadırlar.

PRO kuruHazırlık süresince alınan bütün bilgilerin, öğrenilen bütün kuramların aktif bir şekilde kullanılabilinir olup olmadığına odaklanan, Hazırlık atlama ana sınavı öncesi yapılan son hazırlıkların genelde pratik ağırlıklı olarak devam eden son kurudur.

A kurunda veya Pro kurunda olan herkes hazırlık atlama sınavına girebilir.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARI

Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve Proficiency Bizim İşimiz !Hacettepe Üniversitesi'nde bölümlerinize başlamadan önce hazırlıktaki seviyenizi belirlemek adına bir seviye tespit sınavına tabi tutulan siz öğrencilerin hazırlık sınıfındaki seviyeleri bu sınavla belirlenmektedir.Üniversiteniz bünyesinde zero beginner, pre-intermediate ve intermediate olmak üzere sırası ile üç kur bulunmaktadır.Okuduğunuz bu kurlarda veya son sınav olan HUPE (Hacettepe University Proficiency Exam) sınavı öncesi yardım alabilmeniz ve zorluk çekmeksizin ara sınavlarınızda ve HUPE sınavında başarılı olabilmeniz için konusunda deneyimli uzman eğitmen kadromuz ile sizlere destek vermeye hazırız.Zero Beginner; Altyapısı olmayan öğrencileri en basit seviyeden kabul eder, temel öğretim tekniklerine odaklanarak genel yapılar üzerine yoğunlaşır. Öğrencilerin hem okulun sistemiyle hem de okulla tanıştıkları ilk süre oldukları için genelde hafif gelen kurdur ama başarısızlık sebebi de olmaya müsaittir çünkü altyapının çok iyi olması gerekmektedir. Zero beginner kurunda zayıf olan birinin diğer kurlarda zorlanacağını unutmayınız.Pre-Intermediate; Bildiklerini kullanabilecek aşamaya gelmiş öğrencilerin orta seviye öncesi biraz daha pratiğe yöneldiği bir kurdur. Seviye tespitte altyapısı biraz daha güçlü olan öğrencilerin ayrıldığı ve konu olarak zero beginner kuruna nazaran daha önde başlanan, öğrencilerinin daha iyi olduğu bir kurdur. Ama gene de sınırla zero beginner kuru yerine pre-intermediate kuruna geçmiş olabilecek öğrencilerin dikkatli olması gereklidir. Çünkü daha zor olduğu için sonuç daha kötü olacaktır.Intermediate; Orta seviye olarak bütün bilgilerinin ve kuramlarının yavaş yavaş kullanılmasının gerektiği, zero beginner ve pre-intermediate kurlarının genel hatlarının daha uzmanlaşmış şekilde tekrarı ve ana sınav olan proficiency'ye yapılan ön hazırlığın işlendiği bir tema üzerinde yoğunlaşılan kurdur. Zorluk derecesi önceki diğer kurlara göre daha ağırdır.HUPE (Hacettepe University Proficiency Exam); Hacettepe Üniversitesi hazırlık öğrencilerinin ana sınavıdır. Hazırlığı atlayıp atlayamayacakları bu sınava bağlıdır. Hazırlığı atlayabilmek için öngörülen en alt limit proficiency sınavında 100 üzerinden 65 puan almaktır. 100 soruluk bir sınav olmakla birlikte(writing, listening, reading, grammar ve vocabulary) bölümlerinden oluşmaktadır.

ODTÜ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARIODTÜ Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve METU EPE Bizim İşimiz !ODTÜ Hazırlık Atlama Proficiency sınavına girmek için (EPE - English Proficiency Exam - metu epe) öğrencilerin halen ingilizce hazırlık programında öğrenim görüyor olması veya ingilizce hazırlık programında başarısız olmuş, ancak bu sınava girmeye hak kazanmış olması gerekiyor. Yanı sıra not veya devamsızlık nedeniyle ingilizce hazırlık programı ile ilişiği kesilip sınav hakkı bulunan öğrenciler girebilirler ama girecekleri her ingilizce yeterlik sınavı için başvuru yapmak zorundadırlar.ODTÜ hazırlık atlama sınavının birinci aşaması çoktan seçmeli 70 sorudan oluşmakta ve 2 bölüm içermektedir: Dilbilgisi (40 soru / 20 puan) ve Okuma (30 soru / 30 puan). Bu bölüm sınavın yarısını oluşturmaktadır (50 puan) ve sınav süresi 90 dakikadır.Sınavın ikinci aşaması 2 bölüm içermektedir: Dinlediğini Anlama (30 puan) ve Yazma (20 puan). Bu bölüm sınavın yarısını oluşturmaktadır (50 puan) ve sınav süresi 110-120 dakikadır. Puanlama 100 üzerinden yapılır.

1.Aşama2 bölümden oluşur (90 dakika/50 puan)

1.BölümLanguage use (Dilbilgisi bölümü)40 sorudan oluşur ve toplam 20 puandır (her soru 0,5 puan değerindedir), cloze test tarzında olan bir bölüm verilen paragrafların içerisinde ki boşlukların dilbilgisi kurallarına en uygun şekilde doldurulması beklenir.

2.Bölüm·  Reading comprehension (Okuma bölümü) 30 sorudan oluşur toplamda 30 puandır. ·  Sentence completion (Cümle tamamlama) ·  Paragraph completion (Paragraf tamamlama) ·  Supporting ideas (Ana cümleyi desteklemeyen cümlenin tespit edilmesi) ·  Reading passages (Okuma parçaları) Sınavın 2.aşamasına gelebilmek için 1.aşamada en az %50 başarı göstermiş olmak (24,50 puan almış olmak) gerekmektedir.

2.Aşama2 Bölümden oluşur (116 dakika/50 puan)

1.BölümListening comprehension (55 dk/30 puan)·  Statements ·  Dialogues ·  Mini talks ·  Interviews ·  Lectures ·  Not taking

2.BölümWriting (55 dk/20 puan)·  Verilen reading parçasına yönelik 1 soru sorulur ve öğrenciden 4-5 cümle ile soruya cevap vermesi beklenir. (5 puan) ·  Öğrenciden verilen konuya yönelik 180-200 kelime arasında paragraph yazması beklenir.(15 puan) 2.aşamada ve 2.aşamanın sonucunda toplam 65 puan alan öğrenci sınavda başarılı olmuş sayılır 

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARIÇankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve Proficiency Bizim İşimiz !Yeterlilik Sınavı (PROFICIENCY)

Okuma, kelime bilgisi ve dilbilgisi bölümlerinden oluşan bir sınavdır. İki aşamalı olmakla birlikte birinci aşamada 24,50 ve üzerinde puan alan öğrenciler ikinci aşamaya kabul edilir. Birinci aşamada başarısız olan öğrenciler hazırlık sınıfı programına devam etmek zorundadırlar. İkinci aşama, birinci aşamadan 2 gün sonra yapılır.Yeterlik Sınavı'nın tarihi, yeri, saati ve sınav öncesinde, esnasında ve sonrasında uygulanacak işlemler Çankaya Üniversitesi tarafından her akademik yılın başında yapılan yeterlik sınavı sonuçları öğrencilerin ingilizce düzeylerine uygun olan düzeylere (1., 2., 3., 4.) yerleştirilmelerinde de belirleyicidir. Birinci aşama ve ikinci aşamadan aldıkları not toplamı 60 ve üzerinde olan öğrenciler başarılı kabul edilirler.

Bu iki aşamanın teknik ve içerik özeti söyledir:1.Aşama;Birinci bölüm okuma (30 puan), kelime bilgisi (10 puan) ve dilbilgisi (10 puan) bölümlerinden oluşur. Sınavın ortalama süresi 2 saattir.

2.Aşama;Yazma (35 puan) ve dinlediğini anlama (15 puan) bölümlerinden oluşur. Yazma iki bölümden oluşmaktadır. 10 puanlık bölümü paragraf yazma, 25 puanlık diğer bölüm ile dinlediğini anlama soruları çoktan seçmeli sorulardan oluşur. Sınavın ortalama süresi 1,5 saattir.

Hazırlık okuyan öğrencilerin Ara Sınavları;Öğrenciler yıl içinde toplam 8 ara sınav alırlar. Ara sınavlar yıl sonu notunun %80'ini oluşturur. Ara sınavlarda ölçülen beceriler dinleme, okuma, konuşma ve yazma, aynı zamanda dilbilgisi ve kelime bilgisinden oluşmaktadır. Öğrenciler her dönem 4 ara sınava girerler. Dolayısıyla öğrencilere toplam 8 ara sınav verilir. Ara sınavların süresi 1,5 ile 2,5 saat arasında değişmektedir.Ara sınavlar okuma, dinleme, konuşma becerisi ve dilbilgisi, kelime bilgisi ve yazma gibi birçok bölümden oluşmaktadır. Açık-uçlu, cümleyi yeniden yazma, cümle tamamlama, bağlamda boşluk doldurma ve çoktan seçmeli soru tiplerini içerir. Ara sınavlar ayrıca öğrencilerin yeterlik sınavına hazırlanmasına da yardımcı olur. Ara sınavlar öğrencilerin başarı notunun %80'ini oluşturmaktadır. Geri kalan %20'lik kısımda projeler, küçük ara sınavlar, portfolyo çalışmaları ve sınıf içi etkinliklere göre oluşur.

Hazırlık okuyan öğrencilerin Genel Başarı Notu;Bir öğrencinin genel başarı notu, akademik yıl başarı notunun %30'u ile yıl sonu yeterlik sınavı notunun %70'i toplanarak hesaplanır. Genel başarı notları %60 ve üzeri olan öğrenciler bölümlerine geçmeye hak kazanır. Genel başarı notunun %30'u olan akademik yıl başarı notunu alabilmek için öğrenciler %85 devam zorunluluğuna uymakla yükümlüdürler. Aksi takdirde, ara sınavlar ve proje çalışmaları değerlendirilmeyecek ve öğrencilerin akademik yıl başarı notu sıfır "0" olacaktır.Akademik yılın sonunda, yeterlik sınavına girmeye hak kazanan ancak bu sınavda başarısız olan öğrenciler, genel başarı notlarının 40 ile 59 arasında olması koşulu ile, hazırlık sınıfında mevcut yaz okulu programına katılabilirler. %85 devam zorunluluğu kuralı yaz okulunda da uygulanır. Programın sonunda, yaz okulu öğrencileri ağustos ayı içinde yapılan yaz okulu yeterlik sınavına girer ve başarılı olan öğrenciler bölümlerinde okumaya hak kazanırlar.

TOBB ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARITOBB Üniversitesi Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve Proficiency Bizim İşimiz !Hazırlık Atlama Sınavına Hangi Öğrenciler Girebilir ?

ETÜ'ye yeni kabul edilen lisans öğrencileri, Yabancı Diller Bölümü Yeterlik Sınavında başarısız olanlar, İngilizce Hazırlık sınıfında devamsızlıktan başarısız olan öğrenciler, İngilizce Hazırlık sınıfında yıl içi değerlendirme sonucunda 65 puan altında alan öğrenciler, kayıt donduran öğrenciler bu sınava girebilirler. İngilizce Yeterlik Sınavı Bir akademik yılda 3 kez uygulanır.İngilizce Yeterlik sınavı iki aşamadan oluşmaktadır,

Birinci Aşama (Ön Eleme Aşaması)Dil Kullanımı :Çoktan seçmeli Toplam 125 soru Dil bilgisi ve sözcük dağarcığı (60 soru/40 dakika), okuma-kavrama (40 soru/50 dakika), dinleme-kavrama (25 soru/40 dakika), yazma becerileri (50 dakika). Bu bölüm rapor ve makale gibi en az 200-250 sözcükten oluşan metin yazma becerisini içerir. Konuşma becerileri (10 dakika), konuşma becerileri sözlü görüşme ile test edilir.Sözlü görüşme 3 basamaktan oluşur. Bunlar: Genel sorular, Gösterilen resme ilişkin sorular, Eleştirel düşünme soruları. Birinci aşamada sınavın Dil Kullanımı, Okuma-Kavrama ve Dinleme-Kavrama bölümlerinden başarısız olan öğrenciler Hazırlık Sınıfının A (Başlangıç) programına dahil olacaktır.Birinci aşamada sınavın Dil Kullanımı, Okuma-Kavrama ve Dinleme-Kavrama bölümlerinden başarılı olup Konuşma ve Yazma Sınavlarından başarısız olan öğrenciler Hazırlık Sınıfının B (Orta-Alt) programına dahil olacaktır.

İkinci Aşama (TOEFL-ITP)Sınavın birinci aşamasında tüm bölümlerden başarılı olan öğrenciler, ikinci aşamada TOEFL-ITP sınavına gireceklerdir.

Geçme Notu ve Diğer Sınavlarla DenklikBirinci aşamada sınavın dil kullanımı, okuma-kavrama ve dinleme-kavrama bölümlerinden başarılı olan öğrenciler, yazma ve konuşma sınavlarına alınacaktır. Bu bölümlerden de başarılı olanlar ikinci aşamada TOEFL-ITP sınavına girmeye hak kazanacaklardır.TOEFL-ITP sınavından 500 ve üstü puan alanlar başarılı olarak kabul edilecek ve bölümlerine kayıt yaptırabileceklerdir. İkinci aşamada TOEFL-ITP sınavından başarısız olanlar Hazırlık Sınıfının C (Orta) programına dahil olacaktır.Uluslararası geçerliği olan TOEFL (ESKİ): 500, TOEFL-CBT:173 ve üstü, TOEFL-IBT: 61, IELTS (International English Language Testing System) (tüm bileşenlerden ayrı ayrı) 6 ve üstü, FCE (First Certificate in English) "B" ve üstü düzeyinde puan alanlar hazırlık sınıfından muaf olur. Bu sınavlardan alınan notlar 2 yıl için geçerlidir.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARIAnkara Üniversitesi Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve Proficiency Bizim İşimiz !Öğrencilere Yabancı Dil eğitimi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir yıllık yoğun hazırlık programı sunulmaktadır. Bu süre sonunda öğrenciler Yeterlik Sınavına girerler. Öğretim yılı başında Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı öğrencileri için açılan Güz Yeterlik Sınavında 70 ve altı not alan öğrenciler Düzey Belirleme Sınavına alınarak aldıkları notlara göre A, B, C kurlarından birine yerleştirilirler.İsteğe bağlı hazırlık sınıfı öğrencilerinin kayıtları yapılarak doğrudan Düzey Belirleme Sınavına alınarak ilgili kurlara yerleştirirler. Dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma dil becerilerinin yer aldığı program içerisinde ayrıca destekleyici çalışmalar yapılmaktadır. Her akademik yılın başında öğrenciler Düzey Belirleme Sınavına girerek aldıkları puanlara göre 3 farklı kura yerleştirilir.Belirlenen hedeflere ulaşabilmek için her bir kurdaki öğrenciler Hazırlık Sınıflarında bir akademik yıl boyunca aşağıda belirtilen saatlerde öğrenim görmek zorundadırlar. A kuru: haftada 24 saat, B Kuru: haftada 22 saat, C Kuru: haftada 20 saatHazırlık sınıfı öğrencileri iki farklı şekilde gruplandırılır:

1. Zorunlu :Zorunlu Hazırlık Sınıfı olan Fakülte / Yüksekokulların birinci sınıfına kayıt yaptırmış olan öğrencilerin tamamı Hazırlık Sınıfına alınır.

2. İsteğe Bağlı :Fakülte / Yüksekokulların birinci sınıfına kayıt yaptırmış olan öğrenciler, fakültelerin belirlediği kontenjan dahilinde Hazırlık Sınıfına alınır.Değerlendirme 5 ana bölümden oluşur:Birinci yarıyıl başarı notu, İkinci yarıyıl başarı notu, Yıl içi başarı notu, Bahar yeterlik sınavı notu, Yıl sonu başarı notu, Yarıyıl Başarı Notu.Birinci ve ikinci yarıyıl başarı notunun hesaplanmasında; Haftalık kısa sınav, Ara sınav, Sözlü sınav + Sözlü sunumu + Okuma sunumu, Portfolio, Okutman kanaat notu olmak üzere yedi sınama aracı kullanılır.

Bahar Yeterlik SınavıBahar Yeterlik Sınavı yılda bir kez Hazırlık Sınıfı öğretimi bitiminde Yabancı Diller Yüksekokulu akademik takviminde belirtilen tarihte yapılır.

Yıl Sonu Başarı NotuYıl Sonu Başarı Notu, Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında okuyan öğrencinin başarısını gösterir ve Yıl İçi Başarı Notunun %60'ı ile Bahar Yeterlik Sınavı Notunun %40'ının toplamından oluşur. Yabancı Dil Hazırlık Sınıfından başarılı sayılmak için Yıl Sonu Başarı Notunun en az 70 olması gerekir.

Yıl Sonu Başarı Notunun HesaplanmasıYıl Sonu Başarı Notu = Yıl İçi Başarı Notu (% 60) + Bahar Yeterlik Sınav Notu (% 40)İngilizce Hazırlık Sınıfında Bahar ve Güz Yeterlik Sınavlarında başarısız olan öğrenciler için ek sınav açılmaz, ancak isteğe bağlı hazırlık sınıfı öğrencileri Muafiyet Sınavına, Zorunlu Hazırlık Sınıfı öğrencileri ise Güz Yeterlik Sınavına girebilir."Zorunlu Hazırlık" sınıfı öğrencilerinin mezun oluncaya kadar Yabancı Diller Yüksekokulu'nun açacağı "Bahar Yeterlik" veya "Güz Yeterlik" sınavlarından birinde başarılı olmaları gerekir.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARIGazi Üniversitesi Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve Proficiency Bizim İşimiz !Eğitim dili Türkçe olan program öğrencileri, Yabancı Dil Hazırlık Programının 1. akademik yılı sonunda yapılacak olan 'Yıl sonu Genel Sınavı' ve 2. akademik yılı başında yapılacak olan 'Yabancı Dil Yeterlik Sınavında' başarısız olsalar bile, 1. sınıfa kayıtları yapılarak öğrenimlerine devam ederler. Ancak, söz konusu öğrenciler, her öğretim yılı başında açılacak 'Yabancı Dil Yeterlik Sınavına' mezun oluncaya kadar girerek başarılı olmak zorundadırlar.Hazırlık Programının 1. akademik yılı sonunda yapılacak olan 'Yıl Sonu Genel Sınavı' ile 2. akademik yılı başındaki 'Yabancı Dilde Yeterlik Sınavında' başarısız olan Yabancı Diller Eğitimi Bölümü ile eğitimlerini kısmen yabancı dille yapan bölümlerin öğrencileri ikinci kez Yabancı Dil Hazırlık Programına devam ederler. Bu program sonunda yapılacak olan 'Yıl Sonu Genel Sınavı' ile 3. Akademik Yılı başında yapılacak olan 'Yabancı Dilde Yeterlik Sınavında' başarısız olan öğrencilerin okulları ile ilişkisi kesilir.Hazırlık sınıflarına devam edecek öğrenciler akademik yıl başlangıcında girecekleri Yabancı Dil Yeterlik Sınavından aldıkları notlar esas alınarak gruplara ayrılırlar ve hazırlık eğitim-öğretim programlarına başlarlar. Hazırlık eğitimi ve öğretimi süresince dersler haftada en az 20 (Yirmi) saattir.Hazırlık eğitiminde; Yabancı Dil Yeterlik Sınavı, pop-quiz (habersiz küçük ara sınavlar), aylık ara sınavlar ve yıl sonu genel sınavları uygulanır. Her sınav yazılı, sözlü veya hem yazılı, hem de sözlü yapılabilir. Yeterlik sınavı, tek aşamalı olarak yapılır (Bütünleme Sınavı yoktur). Yeterlik sınavında başarı notu, tüm lisans programları için 100 (Yüz) üzerinden en az 60 (Altmış) puandır.

Yıl Sonu Genel SınavıYıl Sonu Genel Sınavına, devam zorunluluğunu yerine getiren ve ara sınav not ortalaması 100 üzerinden en az 40 olan öğrenciler katılır. Başarısız olan öğrenciler için ücrete ve isteğe bağlı bir yaz dönemi destek programı açılabilir.

Genel Başarı Notunun HesaplanmasıGenel başarı notu, ara sınav puan ortalamasının %50'si (ara sınavı %40 ve pop-quiz %10) ile yıl sonu genel sınav notunun %50'si toplanarak bulunur. Öğrencinin başarılı sayılabilmesi için, yıl sonu genel veya mazeret sınavından yüz puan üzerinden en az 50 (Elli) puan almak kaydıyla, genel başarı notunun 60 (Altmış) olması zorunludur.

UFUK ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK BÖLÜMÜ DETAYLARIUfuk Üniversitesi Hazırlık Atlama & Hazırlık Destek ve Proficiency Bizim İşimiz !Ufuk Üniversitesine kaydını yaptıran öğrenciler İngilizce Yeterlilik Sınavına alınırlar. İngilizce Yeterlik Sınavında başarılı olamayan öğrenciler, belirlenen tarihte yapılacak Ufuk Üniversitesi İngilizce Düzey Belirleme Sınavına girerek, alacakları puana göre Hazırlık Sınıfındaki eğitim-öğretim gruplarından birine başlatılırlar.Mazeretleri ne olursa olsun kişisel veya mazeretlerine dayalı devamsızlıkları, toplam ders saatinin %20'sini geçen öğrenciler yıl sonu İngilizce Yeterlilik Sınavına girme hakkını yitirirler ve izleyen akademik yılda Hazırlık Sınıfını tekrarlarlar.Birinci yıl sonunda almak zorunda oldukları toplam ders saatinin en az %80'ine devam ettikleri halde, Yeterlilik Sınavında başarısız olan öğrenciler kazandıkları fakülte/ bölüm / programa kayıtlarını yaptırırlar ancak bu öğrencilerin mezun oluncaya kadar açılacak yabancı dil / yeterlilik sınavından başarılı olmaları gerekir. Kayıtlı oldukları fakülte / bölüm / programdaki azami eğitim-öğretim süresi içinde Yeterlilik Sınavında başarılı olamayan öğrencilerin üniversite ile ilişkileri kesilir.Ufuk Üniversitesi'nde İngilizce Yeterlik Sınavı her akademik yıl başında ve akademik yıl sonunda olmak üzere yılda iki kez yapılır. Başarılı olanlar kayıtlı oldukları fakülte / bölüm / programlarında öğrenime başlarlar.İngilizce Hazırlık Sınıflarında sınavlar her yarı yıl en az üç ara sınav ile uygun görülecek sayıda kısa süreli sınavlar (Quiz), ödev ve projeler şeklinde yapılır. Birinci yarı yılda üç, ikinci yarı yılda üç olmak üzere yapılan yarıyıl içi sınavları ile diğer çalışmaların ağırlığı % 40'tır. Yıl sonunda tüm konuları kapsayacak şekilde yapılacak yıl sonu sınavının ağırlığı ise % 60'tır.Yarı yıl içi ve yıl sonu sınavlarının ağırlıklı not ortalaması yeterlilik sınavı notu olarak değerlendirilecektir. Yeterlilik sınavından başarılı olmak için en az 60 puan almak gerekir. Bahar yarı yılı sonundaki Yeterlik Sınavından 60 ve üstü not alan öğrenciler güz yarı yılı başında fakülte / bölüm / programlarındaki eğitimlerine başlarlar.Bahar yarı yılı sonu yeterlik sınavında 60 puanın altında not alan ve bahar yarı yılı sınavına katılmayan öğrenciler başarısız sayılır ancak izleyen akademik yıl başında yeni öğrenciler ile birlikte, yeterlik sınavına katılırlar.

Ankara İngilizce Kursları (English Anchor)
 
En iyi Online Genel İngilizce Kurs İçerikleri, Online YDS 'de Analitik Kavrama Tekniği, Hazırlık Atlama Kursları, Konuşma İngilizcesi Kurslarında Refleks Kazandırma Metodu, Çocuk İngilizcesinde Kalıcı Bellek Uygulamaları, İngilizce Hazırlık Destek-Atlama Kurslarında Öğren-Uygula Tekniği gibi
Akademik Çözümlemeler
Sadece
English Anchor Language School'da.  
 
 
 
 
 
 İngilizce YDS Kursu Ankara,KPDS Kursları,Ankara ÜDS Kursu,Ankara Hazırlık Atlama Kursları,TOEFL Kursu,IELTS Kursları Ankara,TOEIC Kursu,En iyi İngilizce Kursu Ankara,Ankaradaki İngilizce Kursları,KPDS Teknikleri,KPDS Soruları,KPDS Kelimeleri,İngilizce Kurs Ücretleri,Fiyatları,Dil Kursları Ankara

 

 

 

 

Ankara Hazırlık Atlama Kursları,Ankara Hazırlık Atlama Kursu,COPE Kursu,Bilkent Hazırlık Atlama Kursu,Ankara IELTS Kurslarıİngilizce Hazırlık Destek

 writing,essay

Writing için gerekli her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

Free English ZONE
 İngilizce Ders,İngilizce Kurs
İngilizce Serbest Ders Çalışma Bölgesi.
İngilizce Gramer,Okuma,
Dinleme,Konuşma,
Yazma Çalışmaları
YDS Kurslarımız
Çocuk İngilizcesi
Küçüklerimizi de unutmadık. Çocuklarımızın yaz döneminde eğlenerek ve neşeli bir şekilde İNGİLİZCE öğrenmesini sağlayabiliriz. English Anchor'un, çocuk ingilizcesi konusunda uzman eğitmen kadrosu ile yaz dönemindeki kurslarımız açılmış bulunuyor. Ayrıntılar için lütfen bize ulaşınız
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret846909
İngilizce Bilmek ya da Bilmemek Live Video Project