• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
TOEFL Practice
Sorun Öğrenin
Uzman Öğretmenimiz Sayın Fuat Turgut İngilizce ile ilgili örnek sorularınızı online olarak çözüyor, sizlere, pratik ipuçları veriyor. Bu hizmetten yararlanmak için, sitemize üye olup örnek sorunuzu site yöneticisine iletmeniz yeterlidir. (Soru word, pdf veya resim formatında olabilir)
Facebook Grubumuz
Kursumuzu ve etkinliklerimizi
sitemizden olduğu gibi Facebook grubumuzdan da takip edebilirsiniz.
English Anchor, Facebook'ta da yanınızda.
Örnek Soru Tipleri
Gramer örnekleri
Soru Çözümleri
Pratik Bilgiler
ve daha fazlası
Takvim
2016 YDS Analizi ve YDS Tavsiyeleri
 YDS Kursu Ankara,Online YDS Kursu, YDS Denemeleri

YDS'de SİZE YARDIMCI OLACAK BAĞLAÇLAR LİSTESİ ve ALIŞTIRMALARI İÇİN TIKLAYINIZ.
İNGİLİZCE ZAMANLAR (VERB TENSES) TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ.
İNGİLİZCE "MODAL CHART" İÇİN TIKLAYINIZ.
YDS'DE EN ÇOK KULLANILAN 1000 KELİME ve KULLANIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

2016 YDS Sonrası Sınav Analizi ve YDS Sonbahara ya da e-YDS ‘ye Gireceklere Tavsiyeler

Bu Pazar yapılan YDS sonrası sosyal paylaşım siteleri ya da web sitelerimiz üzerinden yapmış olduğumuz paylaşımlardan anlaşıldı ki YDS bu defa eskisinin aksine adayları daha çok eş anlamlılar ve çeviri soru türleri konusunda şaşırttı.

Bilindiği üzere paragraf soruları zaten oldum olası adayların YDS ‘de en çok zorlandıkları soru türleridir. Şimdi bunlara diğer soru türleri de eklendi.

Aslında bu zorlanmanın nedeni çok açık; doğru çalışma yolu belirleyememiş olmak. Her sınav sonrası yaptığımız gibi sanırım bu YDS sonrası da adayları bazı  konularda hem uyarmamız hem de yol göstermemiz gerekiyor.

YDS için hazırlanmak istiyorsak unutmayalım ;

 

 • Yeterli Genel İngilizce alt yapımız olmadan YDS hazırlık programlarına başlamayalım. En az Intermediate yani B1 (Orta Seviye) Genel İngilizce Seviyesine ulaşalım daha sonra YDS Hazırlık Programlarına başlayalım.

 

 • Genel İngilizce seviyemiz düşükse yani B1 seviyenin altındaysa Ön Hazırlıklı bir YDS Hazırlık Kursuna katılabiliriz ancak bu durumda hedef puanımız 55 ile 70 puan aralığını geçmemelidir. Çünkü Ön Hazırlık Kurslarında siz sadece dilbilgisi yapıları üzerine öğretim alırsınız ve dolayısıyla alışılmış bir B1 seviyesinden farklı olarak süreç işler. Bu nedenle de konuların analitik olarak kavranması açısından daha kısıtlı bir zamana sahip olursunuz. Bu durum da sizin puan hedefinizi aşağı çekmenizi gerektirir.

 

 • Genel İngilizce Seviyesi B1 ve üstü olanlar YDS için 70 ve üstü bir skor hedefleyebilirler. Ve bu adaylar 120 ve üstü bir saatte planlanmış YDS Hazırlık Kurslarına katılabilirler.

 

 •    YDS ‘ de 70 ve üstü puan hedefleyenler için sadece bir YDS Hazırlık Kursu yeterli değildir aynı zamanda çok planlı bir kişisel çalışma gayreti de gereklidir.
 • Mutlaka derslerde verilmiş olan konularla ilgili çok sayıda konu tarama testi çözülmelidir. Yanlışlar ve doğrular kontrol edilmeli ve yanlışların düzeltilebilmesi için tekrar konu tekrarı yapılmalı ve öğretmenden destek alınmalıdır. Hiçbir yanlışımız için zamanla düzelir dememek gerekir. Hiç zaman kaybetmeden kursun dışındaki farklı kaynaklardan da konu tekrarı yapılmalıdır.
 • Gene 70 + hedefleyen öğrenciler mutlaka kişisel olarak kelime çalışmalarına başlamalıdır. Kursun ilk haftalarında bu çalışmalar YDS de en çok çıkan kelimeler kapsamında yapılabilir. İlk olarak bu liste çıkarılmalı ve bunlarla ilgili cümleler kurmaya çalışılmalıdır. İngilizce YDS kelimelerini ne kadar çok cümle içerisinde kullanırsak o kadar çok aklımızda kalır. Bu yüzden bir YDS Kelimeleri Defteri tutmakta fayda var.
 • YDS ‘ ye hazırlanan öğrenciler unutmamalı ki sınavın can damarı bağlaçlardır. Bu nedenle iyi hazırlanmış bağlaç listeleri üzerinden çok fazla çalışma yapmak gerekir.  Öğrenci kursun dışında kendisi de bu bağlaçlarla çok sayıda örnek cümle kurmaya çalışmalıdır. Bu bağlaçları çalışırken mutlaka sınıflandırmalıyız. Örneğin sebep-sonuç bağlaçları / zıtlık bağlaçları gibi. Ayrıca bu kelimeler cümle ile mi kullanılır yoksa isimle mi kullanılır gibi de ayırmalıyız. Bu nedenle sadece bağlaçlar için de bir ajanda tutmamızda fayda var.
 • Tüm YDS konuları bittikten sonra YDS Soru türlerine göre çalışmalar yapmalıyız. Kelime soruları, Tense soruları, Cümle Tamamlama Soruları gibi. Çünkü YDS ‘ de her soru türüne göre farklı çözüm stratejileri geliştirmemiz gerektirir. Bu süreçte kursunuz dışında farklı kurumların kaynaklarını da kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü burada strateji ve teknik derken ezber kuralardan değil de analitik olarak konuyu kavramamızı sağlayacak yöntemlerden söz ediyorum. Dolayısıyla her kaynak size farklı bir bakış açısı sağlayacak ve siz kendi analitiğinizi oluşturacaksınız. Yoksa YDS ‘ de yüksek bir puana ulaşmak hayal olur.
 • Geçmiş yıllara ait YDS Sorularını kesinlikle çözmelisiniz. İster ulusal isterse uluslar arası olsun İngilizce Sınavları birbirlerine bir bağıntı oluşturur. Yani hiçbir yeni soru tesadüfen hazırlanarak sorulmaz önceki sınavlar sonraki sınavlara referans oluşturur. Bu şekilde hem soru türlerine bakışı açısı geliştirilir hem de YDS ‘ye ait bir kelime dağarcığı oluşur. Bu nedenle çözebildiğimiz kadar çok çıkmış soru çözmeliyiz.
 • Özgün sorularda oluşan kaynaklardan da faydalanmalıyız ve bir sonraki sınavda çıkacak muhtemel güncel konuları içeren makaleler okumalıyız. Bu makaleler daha çok çevre, enerji, iletişim, eko sistem,tarihi konular,bilişim gibi konular olmalıdır.
 • Son sınavın en çok zorlanılan soru türlerinden eş anlamlılarda en önemli konu gene bağlaçlar ve eş anlamlı kelimelerdir. Bu nedenle özellikle eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeler üzerine çok çalışma yapmalısınız. Tabi bunları yapabilmek içinse anahtar kelime diyebileceğimiz kelimeleri iyi bilmemiz gerekir ve bu konuda kurs öğretmeniniz sizi yönlendirebilir.
 • Çeviri soruları son yıllarda sayısı iyice azalmış sorulardandır ancak her bir soru gibi onlar da puan açısından tabi ki önemlidir. Bu tür sorular basit çeviri teknikleri ve gene bağlaç bilgileriyle çözülebilecek sorulardır. Bu teknikleri YDS kurs öğretmeninizden öğrenebilirsiniz. Kursa devam etmeyecekseniz yani daha önceki yıllarda kendiniz kursa gitmiş bu defa bireysel hazırlanacaksanız çok değerli öğretmen arkadaşlarımızın yazmış olduğu YDS tekniği üzerine yayınlar bulunmaktadır, bunlardan faydalanabilirsiniz. #ydskursuankara #ydsteknikleri #fuathocayds #ankaraydskursu

YDS,SORU ÇÖZME TEKNİKLERİ,STRATEJİLER,İPUÇLARI,TAKTİKLERİ,ŞİFRELERİ

 YDS Kursları,YDS Teknikleri,YDS Stratejileri

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      7673 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İngilizce Hazırlık Destek

 writing,essay

Writing için gerekli her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

Free English ZONE
 İngilizce Ders,İngilizce Kurs
İngilizce Serbest Ders Çalışma Bölgesi.
İngilizce Gramer,Okuma,
Dinleme,Konuşma,
Yazma Çalışmaları
YDS Kurslarımız
Çocuk İngilizcesi
Küçüklerimizi de unutmadık. Çocuklarımızın yaz döneminde eğlenerek ve neşeli bir şekilde İNGİLİZCE öğrenmesini sağlayabiliriz. English Anchor'un, çocuk ingilizcesi konusunda uzman eğitmen kadrosu ile yaz dönemindeki kurslarımız açılmış bulunuyor. Ayrıntılar için lütfen bize ulaşınız
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret846909
İngilizce Bilmek ya da Bilmemek Live Video Project