• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
TOEFL Practice
Sorun Öğrenin
Uzman Öğretmenimiz Sayın Fuat Turgut İngilizce ile ilgili örnek sorularınızı online olarak çözüyor, sizlere, pratik ipuçları veriyor. Bu hizmetten yararlanmak için, sitemize üye olup örnek sorunuzu site yöneticisine iletmeniz yeterlidir. (Soru word, pdf veya resim formatında olabilir)
Facebook Grubumuz
Kursumuzu ve etkinliklerimizi
sitemizden olduğu gibi Facebook grubumuzdan da takip edebilirsiniz.
English Anchor, Facebook'ta da yanınızda.
Örnek Soru Tipleri
Gramer örnekleri
Soru Çözümleri
Pratik Bilgiler
ve daha fazlası
Takvim
TOEFL iBT ' ye Nasıl Hazırlanmalıyız ? Neden Özel Ders Tercih Etmeliyiz? ( How to prepare for TOEFL iBT? )
TOEFL iBT NASIL BİR SINAVDIR ?
(What Kind of Exam is TOEFL iBT ?)  

TOEFL SORU TÜRLERİ NELERDİR?
(What are The Question Types of TOEFL iBT?) 

TOEFL SINAVI NE KADAR SÜRMEKTEDİR?
(What is the Duration of TOEFL iBT?)

TOEFL SINAV HAZIRLIĞINI NEDEN
ÖZEL DERSLERLE YAPMALIYIZ?
(Why do we need to study for TOEFL iBT through Private Classes?)

TOEFL iBT Kursu için gerekli C1 seviyede olup olmadığınız tıklayarak hemen ölçün!

TOEFL INTRO FLASH
(Click and Learn More about TOEFL)

HOW TO REGISTER FOR TOEFL(WATCH THE VIDEO)Format of TOEFL Internet based test

TOEFL Internet based test consists of 4 sections as follows. The total time required for TOEFL completion including breaks is about 4 hours.

      Reading section – Approx. 1 hour, 3-5 passages, 0-30 score scale  
      Listening section – Approx. 1 hour, 7 -9 passages, 0-30 score scale
    Speaking section -  Approx. 30 minutes, 6 tasks, 0-30 score scale
      Writing section – Approx 1 hour, 2 tasks, 0-30 score scale

Yukarıda da görebileceğiniz gibi TOEFL iBT sınavımız 4 bölümden oluşmaktadır. Toplam 4 saat sürmektedir.

Okuma ; 3 ile 5 arasında pasajdan oluşur puanlama 0 ile 30 arasında yapılır ve yaklaşık 1 saat sürer.
Dinleme ; 7 ile 8 pasajdan oluşur puanlama 0 ile 30 arasındadır ve yaklaşık 1 saat sürer.
Konuşma ; 6 bölümden (görev)  oluşur puanlama 0 ile 30 arasındadır ve yaklaşık 30 dakika sürer.
Yazma ; 2 bölümden (görev) oluşur puanlama 0 ile 30 arasındadır ve yaklaşık 1 saat sürer.


 1. Reading section: The Reading section of TOEFL consists of 3–5 passages requiring a total time of approximately 1 hour. These are simple reading comprehension passages which test the students’ ability to interpret the passage and answer the questions based on the passages. The questions are all multiple choice questions where only one of the multiple answers is correct. 
 2. Listening section:  The Listening section consists of 7-9 passages. Every passage is about 5 minutes in duration. After hearing the passages, questions are asked about the passage which are simple questions and test your ability to listen and understand English language. The test taker can take down notes when the passage is being read out. The passages asked are generally student conversations or lectures or discussions.
 3. Speaking section:  The Speaking section consists of six tasks which require a total time of about 30 minutes for completion. The six tasks are split into groups of 2 as follows:
  1. 2 tasks - Based on academic lectures or discussions in the form of text followed by audio. The test takers are supposed to understand the context and answer in the form of speech in about 45 seconds.
  2. 2 tasks - Based on general situations or personal experiences. It requires the test taker to express their opinion based on the topic given in the question. The test takers are supposed to convey their views and opinions in the form of speech in about 45 seconds on that given question.
  3. 2 tasks – Again based on academic lectures or discussions but completely in the form of audio. The test takers are supposed to understand the audio and answer questions based on that audio in the form of speech in about 45 seconds.

 1. Writing section: The Writing section consists of two tasks which require a total time of about 1 hour for completion. The two tasks are split as follows:
  1. Tasks 1- Based on academic lectures or discussions in the form of text followed by audio. The test takers are supposed to understand the context and write a summary about the lecture or discussing covering all the major key points in the audio and text.
  2. Task 2 - Based on general situations or personal experiences. It requires the test taker to express their opinion based on the topic given in the question. The test takers are supposed to convey their views and opinions in writing stating all the necessary facts.

 Fuat TURGUT ile İngilizce Özel Dersler,YDS,TOEFL,GMAT,BULATS,IELTS,PTE


Fuat TURGUT 
Yönetiminde TOEFL iBT Özel Dersler..Toefl iBT sınavı dünya genelinde milyonlarca insanın almak zorunda olduğu bir sınav olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle Akademik amaçlı girilen bir sınav olarak Ulusal sınavımız olan YDS'den zorluk derecesi olarak yüksek bir sınav olduğunu da rahatlıkla söyleybiliriz.
Genel yanılgı ise Ortalama bir İngilizce Seviyesi ile bu sınava hazırlanılabileceğinin düşünülmesidir.

TOEFL  iBT sınavına hazırlanabilmek için C1 seviyesinin altında olmamak gerekir.
Bu seviyenin altında olanlara tavsiyem öncelikle bir Genel İngilizce Kurs Programıyla C1 seviyesine gelmeleri olur.
Aksi takdirde hem zaman hem de para kaybına uğrarlar.
Çünkü bu seviyenin altındaysanız Genel Gramer yapıları olarak iyi olsanız dahi Kelime hazinesi olarak ve Cümle yapıları açısından yeterli donanımda olamayacağınız için TOEFL iBT sınavının soru türlerine uygun çalışmalar yapılamayacaktır.

Aslında bunu anlamamız çok da zor değil. Aşağıda size vereceğim linkden Academic Word List 'i bulabilir ve buradaki kelimelere ne kadar vakıf olduğunuzu görebilirsiniz. Çünkü bu kelimeler TOEFL iBT sınavının hedef kelimeleridir.
AWL (Academic Word ist) için tıklayınız.


Şimdi Gelelim Soru Türlerine Göre Soru Çözüm Stratejilerine;

Reading; Toefl Reading bölümünde ana sorun aslında Paragrafın Konusu değil Paragrafın uzunluğudur. TOEFL Reading Paragraflarının her biri yaklaşık 700 kelimeden oluşmaktadır. Dolayısıyla 700 kelimelik bir paragrafı 8 dakika gibi kısa bir sürede okumak gerekmektedir. Tabi ki detaylı olarak değil yüzeysel olarak. Bu okuma tekniği Fuat Turgut yönetimindeki TOEFL Özel Kurslarımızda verilmektedir.
TOEFL Redaing Paragrafı bir bütün olarak okuyup anlaşılmaya çalışılmamalıdır. Parça parça okunması gerekmektedir ve bu da özel bir teknik çalışması gerektirmektedir.

Listening; TOEFL Listening bölümü genelde iki kişinin bir konu hakkında konuşmasından oluşur ve bu konular daha çok üniversitelerde öğretim görevlisinin anlatacağı türde konulardır. Tüm soruların cevapları bu konuşmanın içerisinde mutlaka geçer. TOEFL Listening bölümündeki asıl sorun adayın tüm cümleyi tam olarak duymaya çalışması ve kendi ana dilinde çevirmeye çalışmasıdır. Bu imkansızdır. Çünkü ana dilimizde dahi bir dinleme parçasında geçen cümlelerin her birini eksiksiz duymamız söz konusu olamaz. O halde aslında neleri duymamız gerektiğini bilmeliyiz. Yani dinlerken hangi anahtar kelimelere dikkat etmeliyiz, hangi vurguları atlamamalıyız gibi bilgilere sahip olmalıyız. Bu bölüm de gene soru türü açısından bir strateji geliştirilerek hazırlanılması geeken bir bölümdür. Fuat TURGUT ile bu stratejiler doğrultusunda TOEFL sınavına hazırlanırsınız.

Online TOEFL Kursları,TOEFL Listening bölümünden sonra zorunlu 10 dakikalık bir ara vardır,ben bu arayı vermeyeceğim diyemiyorsunuz çünkü TOEFL sınavı otomatik olarak durur ve 10 dakikalık süre için ekranda da geriye sayım başlar ancak bu süre dolduktan sonra sınava devam edebilirsiniz. Ardından TOEFL Konuşma ve TOEFL yazma bölümleri devam eder.
 #toeflkursuankara #fuathocatoeflkursu #toeflhazirlikkursu
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      2251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İngilizce Hazırlık Destek

 writing,essay

Writing için gerekli her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

Free English ZONE
 İngilizce Ders,İngilizce Kurs
İngilizce Serbest Ders Çalışma Bölgesi.
İngilizce Gramer,Okuma,
Dinleme,Konuşma,
Yazma Çalışmaları
YDS Kurslarımız
Çocuk İngilizcesi
Küçüklerimizi de unutmadık. Çocuklarımızın yaz döneminde eğlenerek ve neşeli bir şekilde İNGİLİZCE öğrenmesini sağlayabiliriz. English Anchor'un, çocuk ingilizcesi konusunda uzman eğitmen kadrosu ile yaz dönemindeki kurslarımız açılmış bulunuyor. Ayrıntılar için lütfen bize ulaşınız
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret846909
İngilizce Bilmek ya da Bilmemek Live Video Project